You are here:  Kryefaqja
Kryefaqja Printoni E-mail

Kompania ALKA SHPKNJP eksport – import është themeluar në vitin 1991 dhe merret me prodhim të  llastiqeve elastike (rripa elastik dhe joelastik) prej filamenti poliester dhe prej gome natyrore, të përpunuar në të gjitha ngjyrat dhe me gjerësi nga 3mm deri në 50mm.

         
1.slika-mala.jpg          
2.slika-mala.jpg

ALKA është kompani e cila i shërben dhe furnizon me llastik një numër të madh kompanish tekstile, të cilat prodhojnë konfeksion (rroba të gatshme), trikotazh, ndërresa, lino (çarçafe, ndërresa), mbulesa për makina dhe mbulesa për mobilje (kolltuqe).

Përveç llastikut, ALKA prodhon edhe forma të ndryshme të prodhimeve nga teli: çengele për mbulesa për makina, lidhës për rrjetë teli dhe forma të tjera nga tel me gjerësia nga 0,5 deri në 3,00 мм dhe fije liri deri në 25мм.

АLKA gjithashtu prodhon edhe helan, material të thurur elastik nga poliester, i cili përdoret për pjesën e prapme dhe anësore të mbulesave për makina.

         
3.slika-mala.jpg          
4.slika-mala.jpg

 Кompania ALKA importon dhe shet:
-  materiale të thurura pambuku interlok, Single Jersey, Fain Rip, për prodhim të ndërresave, pizhamave, kanatierave, bluzave
- fije pambuku ose sintetike dhe filamente për fabrika dhe kompani tekstile.


Cilësia e produkteve tanë garantohet me eksperiencën tonë 18-vjeçare të prodhim me makina cilësore dhe produktive. Shpresojmë që dëshirat dhe nevojat Juaj do t’i plotësojmë së bashku.

 
  • Macedonian
  • English
  • Albanian

Anketa

Si e gjetët faqen tonë interneti?
 

Vizitorë

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSot19
mod_vvisit_counterDje19
mod_vvisit_counterKëtë javë47
mod_vvisit_counterKëtë muaj114
mod_vvisit_counterTotalisht71118