You are here:  Дома
Дома Испечати E-Mail

Компанијата АЛКА Д.О.О.Е.Л. увоз-извоз е основана 1991 година со производство на плетен ластик (еластични и нееластични траки) изработени од полиестер филамент и природна гума во сите бои и ширини од 3мм до 50мм.

         
1.slika-mala.jpg          
2.slika-mala.jpg

АЛКА како компанија опслужува и испорачува ластик на голем број текстилни компании кои произведуваат конфекција, трикотажа, долен веш,  постелнини, авто навлаки и навлаки за гарнитури за седење.

Освен ластикот АЛКА произведува и разни форми на производи од жица: кукички за авто навлаки, спојници на жичани мрежи и други форми од жица со дебелина од 0,5 до 3,00 мм и флах до 25мм.

АЛКА произведува и хелан, стреч растегливо полиестерско плетиво кое се употребува во изработка на задниот и страничниот дел на авто навлаките.

         
3.slika-mala.jpg          
4.slika-mala.jpg

 Компанијата АЛКА увезува и продава:
-  памучни плетени материјали интерлок, сингл џерсеј (Single
Jersey), фајн рип (Fain Rip), за производство на долен веш, пиџами, маици, блузи итн.
- памучни, синтетски предива и филаменти за текстилни фабрики и компании.


Квалитетот на производите го потврдува нашето 18-годишно производство со високо квалитетни и продуктивни машини. Очекуваме вашите потреби и желби да ги решаваме заеднички.

 
  • Macedonian
  • English
  • Albanian

Анкета

Како го пронајдовте нашиот веб сајт?
 

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенеска21
mod_vvisit_counterВчера19
mod_vvisit_counterОваа недела49
mod_vvisit_counterОвој месец116
mod_vvisit_counterВкупно71119